Pierre'o Dukano prancūzaičių dieta

Agnė Lankaitytė 2010 SPALIO 08 640 komentarai/-ų
#

Ar kada nors susimąstėte, kodėl prancūzės be regimų pastangų atrodo elegantiškos ir liaunos, nesvarbu, koks jų amžius? Iš ryto jos geria kavą su riebiu sluoksniuotos tešlos raguoliu, pietų pertraukos neiškeičia į kankynę sporto klube, o vakare restorane šakute negainioja po lėkštę vieno žirnelio. Jos net valgo šokoladinius putėsius, kuriuos padavėjas atneša su milžinišku dubeniu, kad svečias įsidėtų pats. Negailėdamas.


Galima į šį klausimą atšauti pavydo kupinu tonu: „Jų kaulai smulkučiai“, „Tokie genai“, „Jų maistas lengvas“, „Geruose restoranuose porcijos mažos“ ir panašiais juokingais pasiteisinimais. Gali būti, kad gražius drabužius mėgstančias prancūzes smarkiai tramdo jų dizaineriai, kurie užsispyrę nesiuva didesnių dydžių apdarų, tačiau ši drastiška priemonė tikrai nėra vienintelė.

Dieta – bestseleris

Tikėtina priežastis vis dėlto guli lėkštėje. Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą.
Kai gydytojas Pierre'as Dukanas tėvynėje paskelbė naują savo atrastą mitybos būdą, jo knyga ilgai laikėsi bestselerių sąrašuose. Per dešimtmetį patikrinta, šiandien ji pamažu plinta po kitas šalis, o geriausia rekomendacija – 1,5 milijono prancūzių, tvirtinančių, kad šitaip jos maitinasi daug metų, nebadauja ir jaučiasi puikiai.
Susiviliojusios amžina dietininkės svajone – liaunas kūnas ir skanus maistas – garsenybės Giselle Bundchen ir Jennifer Lopez taip pat pasidavė Dukano dietai, Prancūzijoje dar žinomai „Protal“ pavadinimu. Tiesa, šių moterų „atskaitos taškas“ 90 procentų europiečių ir amerikiečių jau savaime yra nepasiekiama svajonė.
Priešingai daugybei dietų su begale taisyklių, Dukano dieta gana nesunkiai įsimenama: tereikia skirti baltymus, riebalus bei angliavandenius ir derinti draudimus su sveiku protu. Kartais sakoma, kad pagal Dukano dietą leidžiama valgyti kiek nori ir neverčiama mankštintis, tačiau sveikas protas sako, kad būtent dėl tokios tinginystės tenka griebtis žiaurių priemonių.

Tobulas planas

Dukano dietos esmę sudaro keturi etapai iš keturių skirtingų mitybos planų, kai po staigaus pradinio svorio mažėjimo tiesiog būtina pasiektus laimėjimus įtvirtinti, kitaip dietos sukrėstas organizmas pradės patyliukais kaupti atsargas ir vis sunkiau leisis apgaunamas.
P.Dukanas pasakoja sukūręs mitybos planą, kai patarimo paprašė draugas. Žmogus pasakė sutinkantis su bet kokiais apribojimais, bet mėsos neatsisakysiantis už jokius pinigus ir viena žole gyvas nebūsiantis.
Daug nesukdamas galvos P.Dukanas draugui liepė penkias dienas valgyti tik keptą mėsą ir gerti daug vandens. Po savaitės draugas paprašė svarstyklių, nes jo tikriausiai sugedo – juk negalėjo jis per tas dienas netekti 5 kilogramų svorio. Apstulbęs nuo sėkmės apkūnusis draugas kitą savaitę neteko dar trijų kilogramų.

Kalorijų skaičiavimas nepadės

P.Dukanas išvydo verslo nišą, metė savo specialybę – neurologiją ir atsidėjo dietinės mitybos studijoms. Jis tvirtina, kad kitos populiarios dietos – kalorijas skaičiuoti, maistą versti vienetais – neveikia todėl, kad žmogaus smegenys prieštarauja maisto vertimui abstrakčiais dalykais. „Dietų specialistai operuoja skaičiais ir pamiršta, kad žmogus yra iš kūno ir kraujo, jis vadovaujasi jausmais ir nuotaikomis, ir jei žmogus nesugeba racionaliai sumažinti apetito ir daugiau judėti, joks kalorijų skaičiavimas jam nepadės. Jis tiesiog neturi valios ir kantrybės, – sako naujasis mitybos pranašas. – Itin motyvuoti žmonės tikrai sulieknės, tačiau daugelis patyrusių dietininkų, kamuojamų puikaus apetito, vėliau priaugs svorio dėl paprastos priežasties – smegenų jie juk nepersidarė.“

Kas kontroliuos?

P.Dukanas sutinka, kad jo „Protal“ turi bendrų bruožų su Atkinso baltymų dieta, tačiau atsisako patikėti, kad neribotas riebalų vartojimas sveikatai gali būti naudingas. Jei ne dabar, senatvėje Atkinso šalininkai turėtų vargti dėl širdies ir kraujagyslių ligų. „Žmonės, kartą peržengę riebalų tabu, jau vargiai prisitaiko prie normalios mitybos“, – atkreipia dėmesį gydytojas.
Daug dietų šiek tiek valios turinčiajam bus sėkmingos, tačiau dauguma jų visiškai netinka kasdieniam gyvenimui ir ką tik sulieknėjusį žmogų, kuris dėl to ir sustorėjo, kad neturėjo valios, palieka pagundų malonei. Lengviau svorio atsikrato tie, kurių liekninimu užsiima samdomi virėjai ar pasiaukojanti žmona – kas nors juk turi kontroliuoti, kad namie nebūtų atliekamo duonos kąsnio? „Deja, net daugelis gydytojų mano, kad jų darbas baigtas, kai pacientas atsikrato keliasdešimties kilogramų, tačiau patikėkite, labai nemalonu ir net neetiška sutikti tą pacientą po pusmečio, – sako šmaikštuolis gydytojas. – Paprastai visi kilogramai būna grįžę su kaupu.“

Valgyti – malonumas

Kaip tikras prancūzas, daktaras P.Dukanas griežtai draudžia laikytis monotoniškos dietos visą gyvenimą – juk valgyti yra toks malonumas! Tad užuot visam laikui uždraudęs šokoladą, jis sukūrė planą, kaip pamažu pripratinti įpykusį dėl riebalų netekties organizmą prie sveikos mitybos, kurioje yra vietos ir skanėstams.
Baigęs laikytis dietos daktaro Dukano pacientas gauna leidimą saikingai valgyti viską, ko nori, išskyrus vieną apribojimą visam gyvenimui – vieną dieną per savaitę valgyti tik baltymus. Griežtai. Patogiausia – ketvirtadienį. Tokiu būdu organizmas ištaiso žmogaus per savaitę padarytas „nuodėmes“. Ir išties ketvirtadieniais Paryžiaus restorane matyti daug lėkščių be vienintelio ryžio grūdo ar salotų lapo...
P.Dukano dieta turi vieną tikrą trūkumą – ji nebus greita, bet juk 20 kilogramų gelbėjimosi diržas ant juosmens neužaugo per savaitę? Panašaus svorio pavasarį nusprendusi atsikratyti moteris gražia figūra turėtų džiaugtis po gero pusmečio, kai reikės rinktis puošnią suknelę Kalėdų vakarėliui.
Į pašaipas, esą nesukūrė nieko nauja, o tik liepė laikytis krikščioniškojo pasninko, P.Dukanas atkerta: „O kas jums trukdė laikytis pasninko be mano pamokymų?“


4 Dukano dietos etapai

1. Puolimas
2. Kaitaliojimas
3. Stabilizavimas
4. Kasdienis gyvenimas

Puolimas

Sąlyginai lengviausia dietos dalis, nes visiškai aišku, kas galima ir ko negalima. Psichologiškai ji smagi, nes svoris mažėja gana greitai, svarstyklės rodo gražius skaičius, o dietos besilaikantis žmogus dar nepavargo.
Šiuo laikotarpiu galima vartoti tik grynuosius baltymus kiek širdis geidžia, bet jokių, net menkiausių nuodėmių, būti negali.
Šis etapas trunka ne daugiau kaip 10 dienų ir priklauso nuo ketinamų atsikratyti kilogramų skaičiaus: iki 5 kilogramų – 2 dienos, iki 10 kilogramų – 3 dienos (turėtų dingti iki 2 kilogramų nepageidaujamo svorio), iki 20 kilogramų – 5 dienos (dings iki 3 kilogramų svorio). Beje, daugiau kaip 10 dienų maitintis grynais baltymais draudžiama.

Toks trumpas baltymų režimas atbukins apetitą (organizme susidarančios ketonų ląstelės natūraliai slopina alkį), stiprins raumenų tonusą. Paprastai po 3–4 dienų grynųjų baltymų vartojimo žvėriškas pradinis apetitas visiškai dingsta. Pirmuoju etapu restoranų geriau vengti, o jei prispyrė verslo reikalai – užsisakyti didkepsnį „be nieko”.

Kaitaliojimas

Šis etapas dietininką veda prie pageidaujamo svorio. Jis pagrįstas grynųjų baltymų dienų ir baltymų su daržovėmis dienų kaitaliojimu. P.Dukanas pataria kaitalioti penkias grynųjų baltymų dienas su penkiomis baltymų ir daržovių dienomis (galima ir po savaitę, nes paprasčiau planuoti pirkinius). Leidžiamo maisto kiekis taip pat neribojamas. Kas savaitę turėtų nelikti maždaug vieno kilogramo svorio. Etapo trukmė priklauso nuo pageidaujamo rezultato (pvz., 10 kilogramų – apie 10 savaičių), tad labiau nutukusiems tenka apsišarvuoti kantrybe. Vienintelė paguoda – badas nekamuoja.
Po vien baltyminio maisto daržovių skonis itin malonus. Draudžiama daržovių dienomis valgyti vien daržoves, būtina ir baltymų. Svarbiausia – nesustoti ties šiuo etapu!

Stabilizavimas

Sveikiname, jūs pasiekėte tikslą! Tačiau džiaugsmas garantuotai dings per porą savaičių, jei laimėjimai nebus įtvirtinti. Psichologiškai stabilizavimo etapas sunkus, nes vilioja daugybė pagundų, tačiau tvirtybės – kūnas turi priprasti prie naujo svorio. Per antrąjį etapą ištirpusių kilogramų skaičių dauginame iš 9 – būtent tiek dienų truks trečiasis etapas.
Viena pasirinkta grynųjų baltymų diena per savaitę lieka kaip buvusi be permainų, bet organizmas pradedamas pratinti prie normalaus maisto.

Kasdienis gyvenimas

Galima valgyti viską. Tik stengtis nepersivalgyti, kasdien svertis ir toliau kartą per savaitę skirti sau grynųjų baltymų dieną. Jei ištiko tokios nelaimės, kaip vestuvės, Kalėdos ar tiesiog banali buitinė neviltis, dėl kurios nepastebimai išgaravo „Paukščių pieno” dėžutė, šokolado plytelė ar vaiko guminukai, receptas aiškus – išaušo grynųjų baltymų diena...


Bendros taisyklės

1. Su savo gydytoju pasitarti visada sveika.
2. Visais etapais gerti daug negazuoto vandens.
3. Pusvalandis sporto kasdien – eiti, bėgioti, laipioti laiptais – privaloma.
4. Vartoti vitaminus ir maisto papildus. Moksliniai duomenys patvirtina, kad juose esančios veikliosios medžiagos stimuliuoja virškinimą, greitina metabolizmą, padeda deginti kalorijas ir mažinti kūno masę.
5. Iš leidžiamų produktų ruošti valgį pagal savo vaizduotę.
6. Nešiotis tuo etapu leidžiamo maisto, jei staiga ištiktų bado priepuolis.
7. Nemesti dietos pusiaukelėje – svoris garantuotai grįš.
8. Netyčia suklupus vėlesniu etapu nenumoti ranka, o laikytis taisyklių.
9. Prireikus išjudinti žarnas šaukštu sėmenų aliejaus ar šaukštu nesaldintų avižinių dribsnių su vandeniu.
10. Vengti alkoholio.


Grynųjų baltymų dienos – ką valgyti?

1. Veršiena ir jautiena – filė, kumpis, namie malta mėsa (parduotuvės farše veikiausiai bus įmaišyta nemažai riebalų). Kepant negalima naudoti papildomų riebalų, geriau kepti ant grotelių, orkaitėje, nesvylančioje keptuvėje, virti, troškinti.
2. Paukštiena, išskyrus antieną ir žąsieną. Geriau balta mėsa negu raudona, jokių sparnelių ar apskrudusių odelių.
3. Jūros gėrybės ir žuvis – kepta ant grotelių, virta, rūkyta, bet ne iš skardinės su alyvuogių aliejumi!
4. Kiaušiniai. Trynių per savaitę 3–4, jei nėra sveikatos bėdų – galima ir daugiau, baltymai neribojami.
5. Liesas pienas, natūralus jogurtas, varškė. Geriau nevalgyti vaisių jogurto ir prisiminti, kad į liesą jogurtą dažnai pridedama daug cukraus.

Leidžiama
Truputis cheminio saldiklio kavai ar arbatai,
prieskoninės žolės – svogūnai, česnakai, kmynai, petražolės, raudonėlis, citrina ir pan., bet prieskoniniais kiekiais.
 

Draudžiama
Kečupas, majonezas, aliejus, sviestas ir garstyčios.

Baltymų ir daržovių dienos – ką valgyti?

Leidžiama
Šiomis dienomis šalia mėsos lėkštėje gali būti pomidorų, agurkų, ridikėlių, brokolių, porų, kopūstų, salierų, cukinijų, baklažanų, saldžiųjų pipirų, salotų lapų, citrinų sulčių, natūralaus jogurto, truputis morkų ir burokėlių bei grybų.


Draudžiama
Ryžiai, bulvės, kukurūzai, visi žirniai ir pupelės, lęšiai, avokadai, visi vaisiai, aliejus, sviestas.


Tipiškas grynųjų baltymų dienos valgiaraštis

Pusryčiai: Kava ar arbata be cukraus, su saldikliu ar liesu pienu, 200 g lieso natūralaus jogurto ar varškės, gabalėlis liesos vištienos ar virtas kiaušinis. Užkandis iki pietų – liesas jogurtas.

Pietūs: Garinta ar folijoje kepta lašiša, vištiena, liesas natūralus jogurtas.

Vakarienė: Krevetės su prieskoninėmis žolelėmis savo sultyse ir citrina, vištiena, virta ar troškinta jautiena. Prieš miegą šaukštas avižų dribsnių ar sėmenų aliejaus.

 

Tipiškas baltymų ir daržovių dienos valgiaraštis

Pusryčiai: Kava ar arbata be cukraus, su saldikliu ar liesu pienu, 200 g lieso natūralaus jogurto ar varškės, gabalėlis liesos vištienos, kumpio ar virtas kiaušinis. Užkandis iki pietų – liesas jogurtas.

Pietūs: Žuvis su saldžiaisiais pipirais ir pievagrybiais, kava latte. Užkandis iki vakarienės – avižinis paplotėlis su lašišos griežinėliu.

Vakarienė: Leidžiamų daržovių sriuba, ant grotelių kepta jautiena, kiaušinių baltymų ir pieno putėsių desertas.


Ką daryti silpnumo akimirką

1. Atakos etapas yra greitas, be jokių išlygų ir privalomas. Jokių paslydimų būti negali.
2. Kaitaliojimo, arba pagrindinis svorio metimo etapas yra ilgokas, per tiek laiko gali būti „privalomų” pobūvių, tad gali pasitaikyti suklupti. Ši žala atitaisoma paprastai – tiesiog reikia grįžti į tą dieną, kurią paslydote. Ypatingais atvejais galima skirti 4 dienas Puolimo etapo, griežtai apriboti druską, gerti daugiau vandens, daugiau miegoti, daugiau vaikščioti ir pagalvoti: gal vis dėlto ne valgote, o ėdate?
3. Jei svoris nejuda ar linkęs grįžti, vadinasi, per daug valgote, per dažnai klumpate.
4. Suklupimus kasdieniame gyvenime galima taisyti antrojo etapo taisyklėmis – diena baltymų, diena baltymų su daržovėmis.
4. Grynųjų baltymų diena kartą per savaitę visą gyvenimą yra privaloma.
5. Net menkiausia mankštelė kūnui yra naudinga.


Kaip pratintis prie normalaus maisto

1. Per dieną pridedamas vienas iki 200 g vaisius (išskyrus labai cukringus – bananus, vynuoges, vyšnias, braškes, riešutus).
2. Per dieną pridedama 1 riekelė juodos duonos.
3. Per dieną pridedamas 1 porcija sūrio (40 g).
4. Per savaitę pridedamos 2 porcijos krakmolingo maisto – lęšių, ryžių, bulvių, makaronų (1 porcija – 200 g).
5. Toliau vengti sviesto ir aliejaus.
6. Smagiausia žinia – du kartus (ne dvi dienas) per savaitę galima valgyti (ne ėsti) kas tik patinka, tačiau skanėstų negalima valgyti dvi dienas iš eilės. Tarkime, tai gali būti vakarienė su desertu ir taure vyno. Sveikiausia būtų eiti į gerą restoraną, kur mažos porcijos – ir skanu, ir neįmanoma persivalgyti, nes brangu. Valgyti reguliariai, riboti druską ir „neištvirkauti“ – 3 kvadratėlius šokolado sunaikins tik pusvalandis greito ėjimo. Privalu dažnai svertis ir tikrinti, ar nekyla pagunda sau meluoti: „Tai buvo tik penki maži arbūziukai...“

Šaltinis:
IEVA
Pasidalink su draugais Facebook Twitter Nusiųsk el.paštu
Komentarai (640) Komentuoti
Mulberry Sale 2014-09-15 13:07:52

Sale Mulberry Sale

Mulberry Outlet 2014-09-15 03:16:09

Outlet Mulberry Outlet

ルイヴィトン モノグラム ショルダー 2014-09-10 01:33:32

It may sound like a secret question or hooked up for a joke, exactly what do you give a recent atheist with regards to xmas? simplified give the atheist what is important to give me nothing at all. (pay attention: a large amount of atheists may alternate products during christmas.) that's not me an atheist, sadly FCE and i also way back when opted within bringing additional seasonal things. each of our going through is very much, if someone of us acknowledges a product another can love, decide on it as well as provide it.explode, punk, good ole', Grunge are generally phrase to spell it out our 20 something, becoming more popular put starlett, air Ferreira. the girl produced news along with her gradual, coupled with absolutely disappointing single "everything is Embarrasing" earlier this year with even after a whole lot test airs "intended for car radio" men and women, Ferreira keeps released the lady be released release "evening, time, each album could be looked at emanating old, but that is not those things that she'd like people on the way to comprehend. ルイヴィトン モノグラム ショルダー

ルイヴィトン 公式サイト 2014-09-09 23:30:44

experience your own personal topping varieties i had shaped did not caused fondant recently, other than I became aware that if I might find plenty of before produced thrown fondant, I can use little cookie cutters discover the processed patterns needed, Which in this instance are actually elephants. despite folded fondant also comes many suits, it wasn't that constitute grey but when i eliminated my very own elephants, I sprayed together with magical products hue which you'll want to find exactly wherever you buy your the other wedding cake enhancing provides. last, I put out a dwarf treats pill according to all the hippo as a person's eye.even though it stole a modest amount of arrangement, the specific addition of creating the cupcakes and as well,as well as the assembling these businesses was easy in the slightest degree, and that's exactly by somebody already have not just had great deal instances in the wedding cake or cupcake outdoor patio category.fishermen fish for amberjack together with survive lures as well as identify, Croaker, perch, Menhaden, striped mullet, Eels and enormous shrimp. first baits be variable by having season, region, diversity and private personal preference. other fishermen gain active lures in locally deal with websites versatile individuals select to catch related when it comes to launch nets, filling device as well the net, Seines and it could be contains, ルイヴィトン 公式サイト

ヴィトン ブランド ママ 長財布 2014-09-09 07:53:15

research reports have found that a good deal 70% of the people who have building imbalance experience lack of sleep. because of such many people uncommonly low levels of melatonin, A lifestyle which usually causes organic cotton, choosing outstanding levels of stress the body's hormones. everyday materials common physiological problems contributing to a sleep disorder 're manic misery, Schizophrenia, awful foreboding, then power depression,rehearsal very appearing: bath areas can be found this useful mates. washing the penis featuring soapy water gets shot of nuisance microbe, Which can make not really just bacterial infection, but will also problematic scents. As a new extreme caution, man also have to hop inside of the cover even after regular exercising coupled with sexual intercourse, Even if it is only for the fast rinse, to get rid of harmful microorganisms. ヴィトン ブランド ママ 長財布

VISI KOMENTARAI (640)
Komentuoti
Komentuoti Išvalyti

Priežastys dėl kurių negaunate paskolos

2014 LIEPOS 14 1 komentarai/-ų